Як заощадити гроші на переказах з-за кордону

28.04.2021 12:06:54290 просмотровАвтор: admin
Як заощадити гроші на переказах з-за кордону

Фріланс — це можливість працювати з будь-якої точки світу сидячи в затишному домашньому кабінеті, або в кафе. При цьому отримувати зарплату і гонорари з-за кордону. Так, можливості самостійного пошуку роботи безмежні, а ось у грошових переказів є свої ліміти і комісія. Сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати найкращий варіант при переказі грошей з-за кордону, щоб не викликати підозри у податкової, і заплатити мінімальний відсоток за транзакцію.

Все на рахунку

На фінансовому ринку найдешевший варіант отримання коштів — операція між банківськими рахунками. Для отримання гонорару вам потрібно прийти в будь-який український банк з паспортом і папером про присвоєння персонального ідентифікаційного номера. Залишається відкрити рахунок, заплатити невелику суму (50 грн.) за відкриття рахунку, заповнити бланк, де будуть вказані реквізити.

Дані передаються замовнику, і він відправляє кошти на рахунок. Важливо кілька разів перевірити правильність переданих даних, щоб не було помилки при переказі. Гроші пропасти не пропадуть, але на встановлення їх одержувача піде, як правило, до семи робочих днів. А це ваше витрачений час і нерви.

Якщо гроші пересилає фізична особа, то прописуємо в полі «призначення платежу» при отриманні грошей «приватний переказ. Якщо гроші приходять від ТОВ, то у кожного банку є свої секрети, які краще написати, щоб не було проблем з податковою або Нацбанком. Це можуть бути фрази на кшталт «зарплата», «bonus», «авторський гонорар».

Іноземний замовник платить 0.2% комісія від суми переказу. Ви віддаєте банку при отриманні коштів ще 1%. Може здатися, що це невиправдано великий відсоток. Ні. Середня вартість міжнародних переказів коливається в межах 3-6% від обсягу транзакції. В цьому блозі докладніше про те, як фрілансеру заробляти гроші і не втрачати їх.

Важливо знати!

Будь-який громадянин України, відповідно до постанови Нацбанку, може отримувати до 50 000 гривень, якщо міжнародні перекази не пов’язані з діяльністю комерційного характеру.

Податкові особливості 

Єдиний недолік переказів з рахунку на рахунок — це надання одержувачем своїх паспортних даних банку при отриманні коштів. В Україні отримання коштів міжнародних переказів розцінюється, як дохід. Формально, кожен громадянин зобов’язаний сплатити 15% податку до 1 квітня наступного року від суми отриманих коштів.

Звичайно, сам факт операції можна приховати, однак банк зобов’язаний надати податковій всі дані за запитом. Уникнути виплати коштів державі можна через оформлення правового статусу «підприємець». Тоді ви будете платити не більше 200 гривень на місяць, замість 15% від суми міжнародного переказу. Однак це того варте тільки при частих і великих транзакціях з-за кордону.

Також важливо враховувати, що банки — це суб’єкти первинного фінансового моніторингу. Згідно із законом, вони зобов’язані повідомляти про перекази на суму вище $15 000. Однак якщо вами і зацікавляться «силовики», вас захищає презумпція невинності, і державним органам ще потрібно довести виправданість підозр.

Чекова книжка

В Україні, як і будь-якій країні світу, можна отримати гроші з-за кордону за чеком іноземного банку. Але отримати кошти можна буде по закінченню місяця!

Процедура проходить так:

  1. Одержувач приходить в банк, і залишає чек співробітникам.
  2. Громадянин отримує квитанцію і чекає на протязі місяця.
  3. Банк в установленому порядку перевіряє, чи може відправник заплатити за виданим чеку.
  4. Одержувач повторно приходить в банк, сплачує комісію, і отримує кошти.

В українських банках комісія складає 2-3% + невелика фіксована сума. Досвідчені банкіри також радять уточнювати в головному офісі банку, в якому відділенні можна «перевести в готівку» чек, так як процедура в країні поки не отримала масового характеру. У менш великих містах отримати гроші з виписаного чека практично неможливо, або візьмуть «кінський» відсоток в $70-100.

Якщо чек виписаний на велику суму (понад $10 000), потрібно обов’язково відкривати банківський рахунок. А там громадянин може потрапити під нагляд податкової і «силовиків».

Альтернативний варіант

Якщо ви плануєте часто і багато отримувати грошові кошти з-за кордону, а платити податки не хочеться, є кілька альтернативних варіантів.

Можна відкрити картковий рахунок в прибалтійському банку, і вказувати його реквізити для отримання переказів. Отримавши картку фінансової структури, можна знімати готівку через банкомати українських банків. Комісія прибалтійського банку — 1.5%, а українське ТОВ бере додаткові 3%. ТАК, виходить накладно з фінансів, проте все одно виходить менше, ніж платити комісію і податки в майбутньому.

Другий варіант — відкрити електронний рахунок і використовувати онлайн-гаманці. У кожної компанії своя система комісій, в середньому, це 1-6%. Поки що електронні гаманці не потрапляють в поле зору податкової, і цим можна користуватися. За переведення в готівку будь-яких сум у вас ніхто не вимагатиме паспортні дані, так що зберігається певна частка анонімності.

Однак в найближчі роки ситуація може змінитися, тому що вже зараз Національний банк України видав положення про електронні гроші, давши право використовувати ці технології тільки ліцензованим банківським структурам.

Висновки

Для кожного фрілансера важливо своєчасно отримувати заробітну плату від клієнта. Однак потрібно не тільки отримати кошти, а й раціонально їх знімати, щоб комісії і відсотки не з’їли більшу частину вашої копіткої праці. Якщо платити грабіжницькі відсотки, з часом пропадає мотивація працювати, тому що сила-силенна засобів йде в кишеню банка, звідси зниження ефективності і KPI.

Тому ми рекомендуємо використовувати електронні платіжні системи і гаманці, тим більше що зараз розвивається маса проектів на базі блокчейн, який гарантує анонімність користувача, і високу швидкість проведення транзакцій. Працюйте із задоволенням і заробляйте, чого ми вам і бажаємо. докладніше про податки фрілансера читайте в цьому блозі.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузка...
поделитьсяподелитьсяподелитьсяподелиться
Рекомендуемые компании

Оставить комментарий

  Подписаться  
Уведомление о
Народные новости
По Кременчугской улице 2 дня из-под земли течет вода. Водоканал не реагирует
По Кременчугской улице 2 дня из-под земли течет вода. Водоканал не реагирует
09.10.20203020 просмотров

По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]

В Александрии заметили необычный автомобиль
В Александрии заметили необычный автомобиль (ФОТО)
18.09.20209485 просмотров

На александрийских дорогах, жители города заметили спортивное авто с ярко […]

В Александрии на мосту «Газель» въехала в отбойник и перевернулась на бок
В Александрии на мосту «Газель» въехала в отбойник и перевернулась на бок (ФОТО)
22.07.20207547 просмотров

Сегодня, 22 июля, около 9-ти утра на мосту в Александрии […]

Добавить новость
Отзывы
Семейный врач Садовая Таисия Андреевна
Семейный врач Садовая Таисия Андреевна
    
Мы благодарны Таисии Андреевне за своевременную и ...
Семейный врач Харченко Нина Владимировна
Семейный врач Харченко Нина Владимировна
    
Нина Владимировна очень хороший человек и замечате...
Семейный врач (терапевт) Кравченко Наталья Николаевна
Семейный врач (терапевт) Кравченко Наталья Николаевна
    
Уровень коммуникации с представителями своих пацие...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: