Аналіз крові на АМГ
Аналіз крові на АМГ або антимюллерів гормон є важливим та інформативним дослідженням. У комплексі з іншими дослідженнями репродуктологи та акушери-гінекологи отримують інформацію про стан яєчників, можливість настання та збереження вагітності та навіть успіх протоколу ЕКЗ.
У мережі лабораторій INVIVO ви можете здати аналіз на АМГ в будь-якому з відділень та швидко отримати результати дослідження.
Що таке АМГ та яка його роль в організмі?
АМГ, або антимюллерів гормон, є речовиною, що виробляється гранульозними клітинами фолікулів яєчників та є дотичним маркером оцінки репродуктивної функції у жінок. Виробництво цього гормону починається під час пубертату та триває протягом всього репродуктивного життя жінки. Основною функцією AMH є регулювання росту фолікулів, які містять яйцеклітини, в яєчниках.
Дослідження показують, що розмір пулу зростаючих фолікулів значною мірою залежить від розміру пулу первинних фолікулів, що залишилися (мікроскопічні фолікули в «глибокому сні»).
З віком жінки запаси залишившихся мікроскопічних фолікулів зменшуються. Так само знижується рівень АМГ в крові та кількість антральних фолікулів яєчників, видимих на УЗД. Тому вважається, що рівень АМГ у крові відображає розмір залишкового запасу яйцеклітин – або «оваріальний резерв».
Коли потрібно здати аналіз на АМГ
Аналіз на антимюллерів гормон входить до програм оцінки репродуктивної функції та підготовки до протоколу штучного запліднення. В інших випадках лікарі можуть рекомендувати здати цей аналіз при наступних станах:
- встановлення статі в разі гермафродитизму;
- оцінка оваріального резерву яєчників після агресивного лікування;
- встановлення факту настання ранньої менопаузи;
- контроль перебігу раку яєчників;
- непліддя у жінок та систематичні викидні.
Рівень АМГ і шанси на вагітність при екстракорпоральному заплідненні
Жінки з вищими значеннями AMH, як правило, матимуть кращу реакцію на стимуляцію яєчників для ЕКЗ і отримають більше яйцеклітин. Загалом наявність більшої кількості яйцеклітин при ЕКЗ дає вищий рівень успіху. Також дослідження відображають, що високий рівень антимюллерового гормону корелює з низьким рівнем викидня.
Але варто зазначити, що у визначенні вірогідності успіху у протоколі ЕКЗ розраховується не тільки за рівнем АМГ: пацієнти, які вступають у цей протокол проходять комплексне інструментальне та лабораторне обстеження.
Як підготуватись до обстеження?
Рівні цього гормону є сталими, тому обстеження можна проходити у будь-який день циклу. Для дослідження використовується венозна кров. Забір крові відбувається до 12:00. За 12 годин до дослідження важливо відмовитись від жирної їжі, паління, фізичних навантажень, алкоголю, нікотину та ліків. Якщо ви не можете скасовувати прийом ліків – повідомте про це співробітнику лабораторного відділення. У день дослідження для полегшення забору крові можна випити стакан негазованої води без домішок.
Розшифровка результатів
Звертаємо вашу увагу, що результати діагностики не є діагнозом. Для комплексної розшифровки у контексті вашої медичної історії зверніться до акушера-гінеколога або репродуктолога.
Коливання рівней AMГ може свідчити про різні стани:
Знижений рівень AMГ:
Цей стан може бути пов’язаним з передчасною втратою резерву яйцеклітин в яєчниках (наприклад, внаслідок агресивного лікування або вживання деяких препаратів), а також може бути ознакою природних процесів старіння яєчників.
Збільшений рівень AMГ:
Підвищений рівень AMГ може бути пов’язаним з синдромом полікістозних яєчників і гіперстимуляцією яєчників при проведенні протоколу ЕКЗ.
На завершення
Проходьте комплексне обстеження в INVIVO з комфортом!
Дізнатись більше інформації про дослідження, акційні пропозиції та знайти найближче до вас відділення можна на сайті invivo.ua. Цодня піклуємось про здоров’я українців.
Подпишись на наш Instagram
Только самое важное и интересное

В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]

Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]

По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий