Чи варто зараз робити заощадження в іноземній валюті? Переваги та ризики
В умовах війни та економічної нестабільності в Україні багато хто розглядає можливість зберігання заощаджень в іноземній валюті. Долари чи євро наразі сприймаються як надійніший спосіб збереження коштів, ніж гривня. Розглянемо детальніше переваги та можливі ризики такого рішення, а курс ощадбанк на сьогодні завжди можна переглянути на сайті rates.fm.
Переваги зберігання заощаджень в інвалюті
- Стабільність та менша волатильність в порівнянні з гривнею. Курс долара чи євро значно менше піддається різким коливанням на відміну від курсу гривні, який може суттєво змінюватися протягом одного дня.
- Захист від інфляції. Іноземні валюти дозволяють убезпечити заощадження від знецінення в умовах дуже високих темпів інфляції в Україні, яка за підсумками 2022 року склала близько 30%.
- Можливість отримати більшу дохідність. Вклади та депозити в іноземній валюті зараз часто пропонують набагато вищі процентні ставки, ніж аналогічні продукти в гривні. Наприклад, депозит в доларах може принести до 7-10% річних.
- Зручність використання за кордоном. Інвалютні заощадження набагато легше та зручніше витрачати під час закордонних поїздок, оскільки не потрібно кожного разу конвертувати гривню. Також вони дозволяють уникнути зайвих комісій при оплаті товарів та послуг за кордоном.
- Простіший механізм успадкування. Іноземні валютні заощадження легше успадковувати родичами, оскільки вони не прив’язані до української банківської системи.
Можливі ризики
- Ризик подальшого послаблення гривні. Якщо гривня сильно знеціниться в майбутньому, конвертація інвалюти в гривню принесе значно менший дохід в гривневому еквіваленті.
- Обмеження на купівлю валюти. У випадку посилення економічної кризи банки можуть суттєво обмежити ліміти на обмін валюти для фізичних осіб або навіть заборонити її купівлю зовсім на певний час.
- Складнощі з конвертацією готівки. Готівкову іноземну валюту в разі потреби може бути значно складніше обміняти на гривню, ніж безготівкові заощадження в іноземній валюті на банківських рахунках.
- Ризик шахрайства. Завжди існує ризик придбання підробленої іноземної валюти, особливо в разі купівлі у фізичних осіб.
- Витрати на зберігання. При зберіганні валютних заощаджень в банку доведеться сплачувати комісії за відкриття та обслуговування рахунку в іноземній валюті.
Отже, зваживши всі за і проти, можна зробити висновок, що зараз інвестування певної частини заощаджень в іноземну валюту є доцільним. Однак варто пам’ятати про ризики та диверсифікувати свої заощадження між гривнею, доларом, євро та іншими інструментами. Рекомендована частка валютних заощаджень може становити 20-50% загального портфелю заощаджень, в залежності від схильності інвестора до ризиків.
Подпишись на группу Viber
Только самое важное и интересное
В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]
Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]
По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий