УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна, здійснивши переказ з платіжної картки за цим посиланням.
Купить квартиру Кропивницкий

Чому комп’ютерні ігри це не марна трата часу: позитивний вплив “геймерства”

18.03.2023 00:24:5512 просмотровАвтор: admin
Чому комп'ютерні ігри це не марна трата часу: позитивний вплив “геймерства”

На фоні гучних заголовків про те, що комп’ютерні ігри призводять до залежності, підвищення рівня агресії, погіршення успішності в школі та в подальшій кар’єрі, проблем із психічним здоров’ям і так далі, не складно потрапити в пастку моральної паніки. Якщо вас щиро турбує благополуччя дитини, постійне бомбардування подібною “сенсаційною” інформацією не може пройти безслідно. Саме на це і розраховані подібні незбалансовані новини та дослідження, де на передній план виносяться всі можливі негативні наслідки зловживання і в той самий час ігноруються численні переваги, які приносять такі розваги. В цій статті ми спробуємо зосередитись саме на позитивних аспектах. Розглянемо на прикладі змісту тематичного сайту https://agromolod.org/uk/ , що ж саме являють собою сучасні комп’ютерні ігри, та як вони можуть бути корисними.

Чи може геймерство мати позитивний вплив?

Хоча частіше висловлюються занепокоєння щодо ігрової залежності у дітей та підлітків:

соціальна ізоляція від однолітків, зіткнення з надмірним рівнем насильства, порушення здоров’я внаслідок зниження фізичної активності, відволікання від навчання – це дуже короткий список того, що турбує дорослих. Проте, слід розуміти, що напротивагу кожному описаному вище аспекту можна привести не менш вагому перевагу цього виду дозвілля. Так, наприклад, зменшення числа комунікацій з дітьми навколо, компенсується появою різноманітних інтернет-друзів зі схожими інтересами, які до того ж живуть в різних куточках світу і можуть, за рахунок цього, допомогти значно розширити кругозір та отримати нові знання. Зниження фізичної, активності може бути частково компенсовано покращенням зорово-моторної координації та відповідних рефлексів.

Чим можуть бути корисні комп’ютерні ігри?

  • Покращення когнітивних навичок та уміння розв’язувати проблеми. Сучасні комп’ютерні ігри пропонують гравцям вирішувати доволі складні завдання. Це поліпшує критичне мислення та вміння швидко приймати рішення. Крім цього для проходження знадобляться увага до деталей, та просторова обізнаність. Всі ці якості потім переносяться із віртуального світу в реальний і можуть стати в пригоді.
  • Нові соціальні зв’язки та міжкультурна комунікація. Мультиплеєрні онлайн-ігри це прекрасна платформа для спілкування та заведення нових знайомств. В інтернеті вибір друзів не обмежений географічними рамками, тому набагато простіше знайти людей зі схожими інтересами. Це також може стати стимулом до вивчення та постійного практикування з живими носіями іноземних мов. Окрім цього, з’являється можливість із перших рук ознайомитися з самими новими культурними феноменами зі всього світу
  • Розвиток креативних та творчих навичок. Креативність одна з обов’язкових навичок, які потребуються в проходженні ігор. Гравцю потрібно створювати та розвивати своїх персонажів, шукати простіші та хитріші способи вирішення завдань. Також важливим фактором є боротьба із дитячим та підлітковим стресом. Можливість час від часу відволікатись та очищати голову від всього зайвого, добре впливає на креативну продуктивність та кращу концентрацію на проблемах в реальному світі.
  • Отримання додаткових знань підвищення ерудованості. Багато ігор побудовані на основі реальних історичних подій, міфології чи наукових фактів з інших дисциплін. Граючи в них можна добре засвоїти те, що здавалось нудним на уроках в школі. Крім цього існують спеціалізовані ігрові програми, розроблені для більш ефективного запам’ятовування та засвоєння інформації. Для прикладу в ігровій формі може бути значно легше навчатися іноземній мові, програмуванню, чи будь-якому іншому комп’ютерному ремеслу. Також слід зазначити, що сама по собі комп’ютерна грамотність, швидкість набору, навички ефективного пошуку інформації в інтернеті, обізнаність в сучасних інструментах – це все навички без яких не обійтись в сучасному світі, не говорячи уже про світ майбутнього.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузка...
поделитьсяподелитьсяподелитьсяподелиться

Подпишись на наш Facebook

Только самое важное и интересное

Подписаться

Оставить комментарий

  Подписаться  
Уведомление о
Народные новости
В Александрии возле «Вербовой Лозы» вырубают деревья
В Александрии возле «Вербовой Лозы» вырубают деревья (ФОТО)
06.01.20226495 просмотров

В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]

В Александрии ветка упала на забор 2-ой школы и сломала его
В Александрии ветка упала на забор 2-ой школы и сломала его
02.09.20213260 просмотров

Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]

По Кременчугской улице 2 дня из-под земли течет вода. Водоканал не реагирует
По Кременчугской улице 2 дня из-под земли течет вода. Водоканал не реагирует
09.10.20205441 просмотр

По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]

Отзывы
Семейный врач Миллер Виктория Викторовна
Семейный врач Миллер Виктория Викторовна
    
Это типа врач! В январе этого года чуть не отправи...
Семейный врач Турта Лариса Борисовна
Семейный врач Турта Лариса Борисовна
    
Врач знающий, очень внимательный и терпеливый к па...
Главврач центра скорой помощи Гирнык Александр Николаевич
Семейный врач Шкиря Михаил Александрович
    
Такі лікарі існують лише для того, щоб видавати до...
Семейный врач Харченко Нина Владимировна
Семейный врач Харченко Нина Владимировна
    
С порядочностью проблема. База знаний устарела.Одн...
Семейный врач Похватюк Анна Александровна
Семейный врач Похватюк Анна Александровна
    
Чудова людина.Був вражений людськими якостями,відн...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: