Чому ноутбук не працює від батареї: основні симптоми, причини та рекомендації
Батарея ноутбука найчастіше виходить з ладу через природне старіння хімічних структур під її корпусом. Але іноді подібні проблеми можуть бути викликані програмними збоями або фізичними пошкодженнями інших деталей. Детальніше в нашому матеріалі. А ще більше цікавинок про комп’ютерну техніку, програми та усунення неполадок — в блозі https://rns.com.ua/.
Основні симптоми, які говорять про несправність батареї
Перше, що свідчить про необхідність заміни батареї ноутбука, — це її швидкий розряд. Новий ноутбук, залежно від моделі (об’єму батареї й потужності комплектуючих) та режиму роботи (навантаження на процесори й кулери, яскравості екрана), повинен працювати від 2 до 10–12 годин. Якщо ви помічаєте, що ваш ноутбук працює від батареї лише 30–40 хвилин або навіть менше, це вже серйозний сигнал про її несправність.
Окрім того, про несправності акумулятора можуть свідчити такі симптоми:
- Система відображає повідомлення про необхідність заміни батареї.
- Ноутбук працює лише від мережі, оскільки акумулятор не забезпечує навіть мінімальної автономності.
- Акумулятор заряджається надто швидко, але так само швидко і розряджається.
- Рівень заряду змінюється хаотично, наприклад, мають місце різкі спади, наприклад, з 50% до 5% чи навпаки.
- Пристрій несподівано вимикається, навіть якщо індикатор показує достатній рівень заряду.
- Батарея не заряджається;
- Помітна фізична деформація або збільшення розміру акумулятора.
Що ще може викликати такі симптоми?
Перелічені неполадки дійсно можуть бути як ознакою несправності саме акумулятора, так і бути викликаним іншими проблемами.
- Якщо батарея не заряджається, також слід перевірити зарядний пристрій, справність штекера, а також стан контактів у роз’ємі живлення ноутбука;
- Швидкий розряд батареї найчастіше пов’язаний із природною деградацією елементів акумулятора. Однак подібне може статися і через проблеми з енергоспоживанням, наприклад, у разі підвищеного навантаження на процесор через віруси або некоректну роботу драйверів.
- Повідомлення системи про заміну батареї іноді з’являється через збої в роботі контролера живлення або BIOS, які можуть некоректно визначати стан батареї.
- Хаотичні зміни рівня заряду батареї на екрані іноді спричиняються неправильним калібруванням або збоями в роботі програмного забезпечення.
- Раптові вимикання ноутбука може викликати перегрів системи чи помилки в системі енергоменеджменту.
Що робити, коли помічаєш подібні симптоми?
Щоб діагностувати помилки та проблеми, можна завантажити спеціалізований софт для діагностики та налаштунку батареї ноутбука, наприклад, BatteryBar, BatteryInfoView, BatteryCare, BATExpert тощо. Також рекомендуємо потужний інструмент для діагностики та тестування комп’ютера — AIDA64, який надає детальну інформацію про апаратне та програмне забезпечення, а також дозволяє проводити стрес-тести та моніторити показники різних компонентів системи.
Підсумки: чи можна полагодити ноутбук вдома?
Вдома ви можете спробувати усунути програмні помилки або виконати калібрування батареї, використовуючи спеціальні програми, зокрема про які ми згадували раніше. Однак самі батареї не підлягають ремонту — якщо акумулятор значно втратив ємність, його слід замінити у професійному сервісному центрі. Якщо ж причина несправності криється в інших компонентах ноутбука, майстер після професійної діагностики визначить, які дії потрібні, наприклад, заміна деталей, пайка чи інший ремонт.
Подпишись на наш Instagram
Только самое важное и интересное

В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]

Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]

По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий