УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна, здійснивши переказ з платіжної картки за цим посиланням.
Купить квартиру Кропивницкий

Курси програмування vs. навчання в вузі: що краще обрати

27.03.2023 05:55:236 просмотровАвтор: admin
Курси програмування vs. навчання в вузі: що краще обрати

Програмування це динамічний напрям, який постійно активно розвивається та змінюється. Тому вибір правильного місця навчання для початківців це дуже важливе питання. В цій статті ми порівнюємо проходження онлайн курсів для програмістів на  спеціальній навчальній платформі https://it-generation.com.ua/ та отримання освіти в традиційному ВНЗ.

Переваги та недоліки університетського навчання

До основних плюсів навчання в виші можна віднести:

 • Офіційний диплом. Головною перевагою освіти в звичайному вузі є отримання авторитетного диплома, який, дякуючи суворій державній стандартизації, визнають більшість роботодавців.
 • Комплексна освіта. Університетська освіта передбачає отримання навичок в багатьох суміжних предметах та направленнях (наприклад математичних). Такий комплексний підхід є корисним для забезпечення глибокого розуміння теоретичних концепцій програмування.
 • Нетворкінг. Навчання на очному відділені в університеті дає можливість завести корисні знайомства з практикуючими професорами та однолітками зі схожими інтересами. Такі зв’язки можуть стати в пригоді для співпраці в майбутньому.

До недоліків університетського навчання зазвичай відносять наступне:

 • Тривалість навчання. Освіта в вузі займає значно дуже багато часу і на це неможливо ніяк вплинути. В галузі де все змінюється протягом декількох місяців це може стати серйозною проблемою. Своєчасний вихід на ринок праці та отримання реального практичного досвіду на актуальних проектах — це головний біль старшокурсників.
 • Застарілі та неактуальні програми. Деякі вчителі в нашій системі отримання освіти доволі консервативні і не мають достатніх стимулів, щоб вчасно адаптувати свої програми до сучасних реалій та потреб роботодавців.
 • Необхідність фізичної присутності. Обов’язкове відвідування навчального закладу, спричиняє багато проблем та є додатковою складністю для більшості потенціальних студентів. Слід закладатись на це, якщо у вас є сім’я та діти, підробітки чи інші зобов’язання по дому.
 • Вартість. Навчання в виші це суттєві трати. Навіть якщо вам пощастить потрапити на бюджетне місце, слід враховувати трати на житло, харчування, проїзд, підручники та програми. Враховуючи, що розклад навчання негнучкий, в роки навчання буде складно знайти роботу. Тому потрібно зарані подумати про фінансову подушку на 4-5 років.

Плюси і мінуси професійної підготовки на спеціалізованих курсах в інтернеті

Онлайн-курси мають свої переваги, ось деякі з них:

 • Актуальність та гнучкість. Курси в інтернеті зазвичай мають вужчу спеціалізацію, розроблені з урахуванням сучасних реалій в галузі (слід звичайно звернути на це увагу при виборі).
 • Орієнтованість на практичні навички. Для більшості студентів важливою перевагою може бути орієнтація на корисні практичні навички, які цікавлять роботодавця прямо зараз. Пріоритет практики над теорією може забезпечити вам додаткові переваги перед випускниками вузів. Маючи практичний досвід (та проекти з навчання в портфоліо) ви зможете довести, що будете корисними на робочому місці.
 • Зручність. При онлайн навчанні, як правило, студентам пропонують більш гнучкі умови. Ви зможете відносно легко поєднувати отримання освіти із роботою, чи іншими обов’язками. Крім цього, на курсах вам скоріше підуть на зустріч з корегуванням графіку чи перенесення здачі практичних завдань.
 • Швидкість та ціна. Проходження більшості онлайн-курсів займе від декількох місяців до року. Відповідно і затрати на нього в багато раз менші. Крім економічної вигоди слід пам’ятати про динамічність змін в програмуванні. Вибравши цей варіант навчання можна бути більш менш впевненим, що отримані навички ще не втратили актуальності.

Для об’єктивності, слід додати, що існує ряд недоліків в порівнянні з отриманням освіти в вузі, це:

 • Відсутність офіційної акредитації. Теоретично ви можете зіткнутися з роботодавцями, яким доведеться додатково доводити свою кваліфікацію (проте в більшості випадків в даній галузі дивляться на досвід, а не диплом).
 • Поверхневість в вивченні теоретичних концептів. Через зжаті терміни навчання та практичну орієнтацію, випускники онлайн-курсів можуть зіткнутись з потребою подальшого самостійного ознайомлення зі специфічними складними теоріями та концептами.
 • Недостатня жорсткість. Із зручності та гнучкості випливає проблема недостатньої строгості та інструментів впливу зі сторони вчителя. В даній ситуації, успішне закінчення навчання дуже залежить від самоорганізації та підтримання достатньої мотивації.

Отже, обидва розглянуті варіанти мають свої переваги, які в залежності від конкретної ситуації та обставин можуть мати вирішальне значення. Тому важливо ретельно оцінити особисті цілі, уподобання, фінансові можливості та наявність часу перед прийняттям рішення.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузка...
поделитьсяподелитьсяподелитьсяподелиться

Подпишись на наш telegram

Только самое важное и интересное

Подписаться

Оставить комментарий

  Подписаться  
Уведомление о
Народные новости
В Александрии возле «Вербовой Лозы» вырубают деревья
В Александрии возле «Вербовой Лозы» вырубают деревья (ФОТО)
06.01.20225685 просмотров

В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]

В Александрии ветка упала на забор 2-ой школы и сломала его
В Александрии ветка упала на забор 2-ой школы и сломала его
02.09.20212654 просмотра

Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]

По Кременчугской улице 2 дня из-под земли течет вода. Водоканал не реагирует
По Кременчугской улице 2 дня из-под земли течет вода. Водоканал не реагирует
09.10.20204858 просмотров

По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]

Отзывы
Семейный врач Турта Лариса Борисовна
Семейный врач Турта Лариса Борисовна
    
Врач знающий, очень внимательный и терпеливый к па...
Семейный врач Миллер Виктория Викторовна
Семейный врач Миллер Виктория Викторовна
    
И все таки оказалась какая. Угробила моего брата...
Главврач центра скорой помощи Гирнык Александр Николаевич
Семейный врач Шкиря Михаил Александрович
    
Такі лікарі існують лише для того, щоб видавати до...
Семейный врач Харченко Нина Владимировна
Семейный врач Харченко Нина Владимировна
    
С порядочностью проблема. База знаний устарела.Одн...
Семейный врач Похватюк Анна Александровна
Семейный врач Похватюк Анна Александровна
    
Чудова людина.Був вражений людськими якостями,відн...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: