Приватна клініка в Україні: що потрібно для відкриття

20.11.2020 23:42:195 просмотровАвтор: admin

Все більше пацієнтів стають користувачами послуг приватних медичних установ, бо цінують якісне обслуговування, професійних лікарів. Організаторам медзакладів для створення таких умов необхідно детально дослідити питання «як відкрити приватну клініку в Україні» та дотримуватись державних норм і стандартів якості.

як відкрити приватну клініку в україні

Загальний план

Аспекти організації клініки в залежності від специфіки її діяльності, розташування та інших особливостей мають індивідуальні риси, але загальні кроки для відкриття власної медустанови такі:

  • Бізнес-план. Проект потрібен, щоб спланувати об’єм необхідних робіт та визначити бажаний результат;
  • Юридичне оформлення. Новий заклад може бути зареєстрований як юридична особа або ФОП. Для підтвердження відповідності клініки державним вимогам і отримання ліцензії на медичну діяльність потрібно пройти процедури обстеження приміщення органами Держпродспоживслужби та подати визначений комплект документів для отримання ліцензії до Міністерства охорони здоров’я;
  • Вибір приміщення. Щоб пацієнти могли легко дістатись медустанови, вона має бути розташована в центральному районі міста, бажано біля зупинки метро або міського автобуса. Діагностична техніка, яку планує експлуатувати медзаклад, також може впливати на вибір приміщення. Наприклад, забороняється розташовувати у спорудах житлового фонду клініко-діагностичні лабораторії та рентгенвідділення, кабінети магнітно-резонансної томографії. Для їх розміщення необхідна окрема нежитлова будівля. Винятком є використання спеціалізованих рентгенаппаратів в стоматологічній практиці.
  • Обладнання. Чим більше послуг надається, тим більше техніки і матеріалів необхідно закупити. Медобладнання має бути сертифікованим, в процесі діяльності воно періодично перевіряється.
  • Персонал. Професійність та етика працівників відіграють велику роль у формуванні іміджу медустанови. Спеціалісти зобов’язані відвідувати заходи щодо підвищення кваліфікації.

Детальні вимоги до приміщення

Розглянемо більш конкретно державні вимоги до приміщення під медичний центр в Києві, Харкові або іншому місті України. Вони викладені в документах ДБН та Сан Пін.

В громадській будівлі (але в не житловому фонді) можуть бути розташовані жіночі консультації, косметологічні та масажні кабінети, стоматології. Стаціонарні відділення і приймальні психіатрії, фтизіатрії, інфекційні відділення та діагностичні центри з рентгенапаратом, МРТ, КТ – тільки в окремих нежитлових спорудах (ДБН В.2.2-15: 2019).

Згідно з чинним законодавством, мінімальна площа кабінету лікаря складає 12 м.кв., для стоматолога мінімум – 14 м.кв. Тобто, кожний напрямок діяльності клініки має свої особливості.

Також слід враховувати вимоги до інженерної складової: належний стан вентиляції, каналізації, опалення та внутрішнього облаштування кабінетів.

Для відкриття приватної клініки в Україні необхідно детально ознайомитись з законодавчими актами та постановами і згідно з ними будувати діяльність. В цьому процесі багато юридичних моментів, розібратись з якими допоможуть консалтингові компанії.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузка...
поделитьсяподелитьсяподелитьсяподелиться
Рекомендуемые компании

Оставить комментарий

  Подписаться  
Уведомление о
Народные новости
По Кременчугской улице 2 дня из-под земли течет вода. Водоканал не реагирует
По Кременчугской улице 2 дня из-под земли течет вода. Водоканал не реагирует
09.10.20203025 просмотров

По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]

В Александрии заметили необычный автомобиль
В Александрии заметили необычный автомобиль (ФОТО)
18.09.20209494 просмотра

На александрийских дорогах, жители города заметили спортивное авто с ярко […]

В Александрии на мосту «Газель» въехала в отбойник и перевернулась на бок
В Александрии на мосту «Газель» въехала в отбойник и перевернулась на бок (ФОТО)
22.07.20207552 просмотра

Сегодня, 22 июля, около 9-ти утра на мосту в Александрии […]

Отзывы
Семейный врач Садовая Таисия Андреевна
Семейный врач Садовая Таисия Андреевна
    
Мы благодарны Таисии Андреевне за своевременную и ...
Семейный врач Харченко Нина Владимировна
Семейный врач Харченко Нина Владимировна
    
Нина Владимировна очень хороший человек и замечате...
Семейный врач (терапевт) Кравченко Наталья Николаевна
Семейный врач (терапевт) Кравченко Наталья Николаевна
    
Уровень коммуникации с представителями своих пацие...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: