Приватна VS Державна — в яку школу віддати дитину на навчання?
Батьки завжди хочуть, щоб їх дитина отримала найкращу освіту. А вивчення варіантів шкіл в вашому районі може допомогти знайти відповідну серед усіх. Але спочатку, потрібно зрозуміти які різниці мають між собою приватна школа та державна? Ось плюси і мінуси кожної з них.
Вартість навчання
Державна школа оплачується за рахунок податків, а приватні школи не отримують державного фінансування. Саме тому, навчання в приватній школі – це додаткові витрати для батьків, хоча багато з них вважають їх як вкладення в майбутнє своєї дитини.
Залежно від приватної школи, плата за навчання коливається від 6000 до 30 000 доларів на рік з урахуванням ряду чинників, що впливають на вартість, якість навчання, широту програм і можливостей. Місцезнаходження також є визначальним фактором. Наприклад, навчання в школі «Базис» в Києві обійдеться приблизно в 300000 грн на рік, а в деяких приватних школах є програми допомоги за навчання або щомісячна оплата.
Різниця в навчальній програмі
Оскільки приватні школи не використовують державні кошти, вони можуть розширювати свої програми і навчальні плани без постанови про державне фінансування. Вони не зобов’язані дотримуватися законодавчих вимог в області програмування, фінансування і обслуговування.
Саме ця незалежність дозволяє приватним школам затверджувати навчальні програми і стандарти, що виходять за рамки обмежень (які, в свою чергу, накладаються на державні школи). Інтелектуальні, філософські та релігійні складові програми можуть бути інтегровані в навчальний план поза рамками державного регулювання. Але рівень навчання як в державних, так і в приватних школах оцінюється за допомогою стандартизованого тестування.
Розмір класів
Розмір класів – це одна з основних відмінностей між державними та приватними школами. В державних навчальних закладах він зазвичай в 3 рази більше, ніж в приватних.
Крім того, багато приватних шкіл пропонують факультативи та гуртки. Це означає, що ваша дитина буде отримувати індивідуальну увагу та можливість брати участь у дискусіях у класі, які сприяють розвитку інтелекту та навчанню в цілому.
Наприклад, у в школі «Basis» школах є додаткові заняття, що проходять за великим столом, щоб усі школярі мали можливість брати участь в загальних обговореннях або змаганнях.
Менші розміри класів також впливають на те, що вчителі мають можливість приділяти достатню увагу кожному учню, давати цікавіші завдання та пояснення.
Різниця в кваліфікації викладачів
Як державні, так і приватні школи встановлюють кваліфікацію вчителів за ступенем їх освіти, досвіду, сертифікації та обов’язковій перевірці біографічних даних. Всі державні школи вимагають дипломи від вчителів, в той час як приватні школи можуть віддавати перевагу лише науковому ступеню по предмету.
Приватні школи можуть приймати сертифікати викладачів від інших освітніх організацій, що знаходяться поза державною сертифікацією.
Висновки: який тип школи краще?
Відповідь на це питання залежить від того, які ви ставите пріоритети для себе та для вашої дитини. Більшість дітей досягають успіху в державних школах, в той час як інші потребують додаткової структури й уваги, яка можлива лише за навчання в приватному навчальному закладі.
Подпишись на наш telegram
Только самое важное и интересное

В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]

Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]

По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий