Сучасне сьогодення: в які дати та які нові свята наразі святкують українці
Україна вже давно почала орієнтуватися на власні гідні приклади історії та відображати їх у святах. З 2014 року ми почали прибирати ідеологічно неактуальні святкування, перетворені на простий вихідний. Натомість культурні традиції та історичні факти стали основою оновленого українського календаря свят.
Які сьогодні свята в Україні додалися до переліку важливих?
Тільки країна з піднесеним духом може стати сильною економічно та соціально. Людина, яка володіє філософією свого народу, здатна справно розвивати свою державу і захищати її при потребі. Через це важливо знати, що сьогодні за свято, щоб постійно працювати над своєю свідомістю. З 2014 року дати свят суттєво змінилися, та дійсно важливими подіями для українського народу стали:
- 14 (1) жовтня – День захисника України. Цей день відзначають, щоб віддати шану всім, хто захищає і захищав Батьківщину. Саме ця дата вважається днем пам’яті Української повстанської армії, яка боролася за свободу українців. Також православні люди відзначають день Покрови Пресвятої Богородиці, яка оберігає вірян від негараздів. Тому не випадково ці події поєдналися в одному календарному дні. Це є символ нашої віри та надії.
- 21 листопада – День Гідності та Свободи. Ця подія відзначається, щоб віддати шану тим, хто боровся за наші погляди та свободу під час Революції Гідності. Це свято символізує бажання українців жити в вільній, суверенній та демократичній країні.
- 20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. Ця дата присвячена до поминання революціонерів 2014 року, яких життя залишило під час відстоювання вільних думок на Майдані у Києві.
- 9 березня – день народження Тараса Григоровича Шевченка. Тарас Шевченко був одним з найвидатніших поетів, художників і мислителів України. Його твори вплинули на розвиток української мови, культури та ідентичності. Сьогодні твори поета стали виконуватися естрадними зірками, вони є українською класикою, яка не загубила своєї актуальності протягом століть.
- 18 травня (в 2023 році) – День Вишиванки. Кожного року ця дата випадає на різні дні. Святкують День Вишиванки в третій четвер травня. Візерунки орнаменту сучасної української вишиванки спостерігалися ще у побуті трипільців та скіфів, що об’єднали південь та північ українських земель. Історики стверджують, що це символ оберега в бою. Це свято важливе, оскільки воно є символом нашої культурної спадщини та виражає нашу унікальну ідентичність.
- 28 липня – День української державності. Саме у цей день православні люди відзначають День хрещення Київської Русі. Завдяки Богу українці змогли крізь століття гідно пронести українську державність, і сьогодні країна є вільною та незалежною.
- Друга п’ятниця вересня – День сім’ї. Не може процвітати нація без розвитку сімейних цінностей. Саме в родині кожна людина вчиться справжній любові та відданості, та придбані навички використовує при побудові здорового соціуму.
Чому важливо знати, яке сьогодні свято?
Знання, що за свято сьогодні мають важливе значення для формування культурного контексту, громадянського самоусвідомлення та ідентичності нації. Кожен празник є часом для відпочинку та розваг та можливістю згадати історію свого народу, вшанувати героїв та їхній внесок у боротьбу за незалежність та свободу.
Правильне трактування й проникнення у суть події є основою для зміцнення національного самовизначення та відродження української державності.
Подпишись на наш Instagram
Только самое важное и интересное

В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]

Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]

По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий