УВАГА! Допомогти Збройним Силам України можна, здійснивши переказ з платіжної картки за цим посиланням.
Купить квартиру Кропивницкий

Сучасне сьогодення: в які дати та які нові свята наразі святкують українці

19.07.2023 11:07:1516 просмотровАвтор: admin

Україна вже давно почала орієнтуватися на власні гідні приклади історії та відображати їх у святах. З 2014 року ми почали прибирати ідеологічно неактуальні святкування, перетворені на простий вихідний. Натомість культурні традиції та історичні факти стали основою оновленого українського календаря свят.

Які сьогодні свята в Україні додалися до переліку важливих?

Тільки країна з піднесеним духом може стати сильною економічно та соціально. Людина, яка володіє філософією свого народу, здатна справно розвивати свою державу і захищати її при потребі. Через це важливо знати, що сьогодні за свято, щоб постійно працювати над своєю свідомістю. З 2014 року дати свят суттєво змінилися, та дійсно важливими подіями для українського народу стали:

  • 14 (1) жовтня – День захисника України. Цей день відзначають, щоб віддати шану всім, хто захищає і захищав Батьківщину. Саме ця дата вважається днем пам’яті Української повстанської армії, яка боролася за свободу українців. Також православні люди відзначають день Покрови Пресвятої Богородиці, яка оберігає вірян від негараздів. Тому не випадково ці події поєдналися в одному календарному дні. Це є символ нашої віри та надії.
  • 21 листопада – День Гідності та Свободи. Ця подія відзначається, щоб віддати шану тим, хто боровся за наші погляди та свободу під час Революції Гідності. Це свято символізує бажання українців жити в вільній, суверенній та демократичній країні.
  • 20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. Ця дата присвячена до поминання революціонерів 2014 року, яких життя залишило під час відстоювання вільних думок на Майдані у Києві.
  • 9 березня – день народження Тараса Григоровича Шевченка. Тарас Шевченко був одним з найвидатніших поетів, художників і мислителів України. Його твори вплинули на розвиток української мови, культури та ідентичності. Сьогодні твори поета стали виконуватися естрадними зірками, вони є українською класикою, яка не загубила своєї актуальності протягом століть.
  • 18 травня (в 2023 році) – День Вишиванки. Кожного року ця дата випадає на різні дні. Святкують День Вишиванки в третій четвер травня. Візерунки орнаменту сучасної української вишиванки спостерігалися ще у побуті трипільців та скіфів, що об’єднали південь та північ українських земель. Історики стверджують, що це символ оберега в бою. Це свято важливе, оскільки воно є символом нашої культурної спадщини та виражає нашу унікальну ідентичність.

neiitWjDj2OsmFPMDstOkgD-a45UOhCORmMlnAbe7X0aI9zT9SNj1MJO_c6U-rHYHCrvYyo5N-koU19EyGs7D2d0keQfhmw4Khu9Bxz7FIXe7U6VGntIRwAMogpyDpNa5DCCtv5X9wY-LQdgKUleCt8

  • 28 липня – День української державності. Саме у цей день православні люди відзначають День хрещення Київської Русі. Завдяки Богу українці змогли крізь століття гідно пронести українську державність, і сьогодні країна є вільною та незалежною.
  • Друга п’ятниця вересня – День сім’ї. Не може процвітати нація без розвитку сімейних цінностей. Саме в родині кожна людина вчиться справжній любові та відданості, та придбані навички використовує при побудові здорового соціуму.

Чому важливо знати, яке сьогодні свято?

Знання, що за свято сьогодні мають важливе значення для формування культурного контексту, громадянського самоусвідомлення та ідентичності нації. Кожен празник є часом для відпочинку та розваг та можливістю згадати історію свого народу, вшанувати героїв та їхній внесок у боротьбу за незалежність та свободу.

Правильне трактування й проникнення у суть події є основою для зміцнення національного самовизначення та відродження української державності.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузка...
поделитьсяподелитьсяподелитьсяподелиться

Подпишись на наш telegram

Только самое важное и интересное

Подписаться

Оставить комментарий

  Подписаться  
Уведомление о
Народные новости
В Александрии возле «Вербовой Лозы» вырубают деревья
В Александрии возле «Вербовой Лозы» вырубают деревья (ФОТО)
06.01.20226662 просмотра

В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]

В Александрии ветка упала на забор 2-ой школы и сломала его
В Александрии ветка упала на забор 2-ой школы и сломала его
02.09.20213363 просмотра

Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]

По Кременчугской улице 2 дня из-под земли течет вода. Водоканал не реагирует
По Кременчугской улице 2 дня из-под земли течет вода. Водоканал не реагирует
09.10.20205556 просмотров

По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]

Отзывы
Семейный врач Миллер Виктория Викторовна
Семейный врач Миллер Виктория Викторовна
    
Это типа врач! В январе этого года чуть не отправи...
Семейный врач Турта Лариса Борисовна
Семейный врач Турта Лариса Борисовна
    
Врач знающий, очень внимательный и терпеливый к па...
Главврач центра скорой помощи Гирнык Александр Николаевич
Семейный врач Шкиря Михаил Александрович
    
Такі лікарі існують лише для того, щоб видавати до...
Семейный врач Харченко Нина Владимировна
Семейный врач Харченко Нина Владимировна
    
С порядочностью проблема. База знаний устарела.Одн...
Семейный врач Похватюк Анна Александровна
Семейный врач Похватюк Анна Александровна
    
Чудова людина.Був вражений людськими якостями,відн...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: