Третина українців готова повністю перейти на безконтактну форму оплати покупок
Компанія Mastercard провела соціальне дослідження під назвою MasterIndex, основною ціллю якого було проаналізувати платіжні вподобання українців. Дослідники визначили, що попри повномасштабну війну, українці продовжують здійснювати покупки, все частіше обираючи безготівкову форму розрахунків. Щобільше, все більше громадян нашої країни відкривають для себе безконтактну оплату за допомогою смартфона чи інших гаджетів з NFC. Третина опитаних готові повністю відмовитись від готівки та перейти на розрахунки виключно цифровими картками.
Масштабна цифровізація усіх сфер життя
З кожним роком Україна все більше цифровізується. Це досягнення і Міністерства цифрової трансформації, і стрімкого розвитку IT-сфери. Українці вже давно відкрили для себе онлайн-шопінг, популярність якого з кожним роком тільки зростає. Відповідно, чим більше покупок здійснюється віддалено, тим популярнішою стає система електронних розрахунків.
Важливо зазначити, що упродовж 2022 року, попри повномасштабну війну та ракетний терор, система електронних платежів НБУ надійно та безперебійно виконувала свої функції, не обмежуючи користувачів банківських послуг у розрахунках у національній валюті. За підсумками року було здійснено 363 млн платежів на суму понад 133 трлн грн. Цікаво, що українці навіть в умовах війни намагались витрачати кошти також і на розваги. Про те, як в умовах війни розвивається розважальна сфера, читайте на kissfm.ua.
Результати дослідження MasterIndex
51% респондентів, які взяли участь в опитуванні, зазначили, що обирають для розрахунків саме безготівкову форму. Це на 11% більше, ніж за підсумками 2021 року. Також аналітики відмічають, що третина опитаних готова в найближчі 2 роки повністю відмовитись від готівкових розрахунків та перейти на цифрові картки та безконтактну форму оплати.
За підсумками 2022 року найчастіше українці застосовували безготівкову форму для оплати:
- комунальних послуг — 75% опитаних;
- ліків (61%);
- квитків на потяг, міжміські автобуси та літаки (47%);
- покупки одягу та взуття (46%);
- проїзду у міському громадському транспорті (26%).
Детальніше про те, що українці купують онлайн під час війни, можна прочитати в матеріалі BessarabiaInform.
Як зазначають аналітики, саме наявність можливості оплатити покупку картою, останнім часом є ключовим фактором вибору магазину. В 59% покупці оберуть ту торгову точку, яка пропонує саме таку форму оплати.
Також результати дослідження підтвердили правильність запровадження такої послуги, як “Готівка на касі”. 37% опитаних протягом року хоча б раз скористались можливістю зняти готівку безпосередньо на касах магазинів, АЗС, аптек та інших торговельних точок при оплаті покупок карткою.

Подпишись на наш Instagram
Только самое важное и интересное

В Александрии житель города во время съемок с квадрокоптера на […]

Сегодня, 2 сентября, из-за сильного ветра ветка дерева упала на […]

По Кременчугской улице, в районе конечной остановки 5-го маршрута второй […]
Оставить комментарий